Dopłata 4000 zł do skutera elektrycznego!

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Mój elektryk rozpocznie się w czwartym kwartale 2021 roku. Dopłatą objęte są m.in. pojazdy kategorii L1e i L3e, czyli najczęściej kupowane w Polsce motorowery i motocykle elektryczne.

Ile wynosi dopłata do skutera elektrycznego?

Dopłata do skutera elektrycznego wynosi 30% jego wartości, ale nie więcej niż 4000 zł. Przy zakupie skutera Askoll NGS1, kwota refundacji wyniesie zatem najwyżej 3690 zł, ale już skuter Askoll NGS3 będzie tańszy o całe 4000 zł.

Jakie są warunki dofinansowania na skuter elektryczny?

Wnioskujący musi być przedsiębiorcą, a pojazd musi być w momencie zakupu fabrycznie nowy lub demonstracyjny (z przebiegiem poniżej 50 km). Skuter musi być zarejestrowany, ubezpieczony oraz nie może zostać sprzedany przez okres 2 lat od uzyskania dotacji.

Jak uzyskać dotację na skuter elektryczny?

W celu uzyskania dofinansowania, wniosek o refundację poniesionego wydatku należy złożyć już po zakupie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Zakup pojazdu nie może być dokonany wcześniej niż 1 maja 2020. Termin składania wniosków: 12.07.2021 – 30.09.2025.

Czy dotację można uzyskać na skuter dostawczy?

Dofinansowaniem w ramach programu Mój elektryk objęte są wszystkie pojazdy elektryczne kat. L1e i L3e, wobec czego przedsiębiorcom kupującym skutery do użytku zawodowego przysługuje dopłata 4000 zł (do kwoty netto).

Podstawowy model Askoll eSpro45, po uwzględnieniu dotacji będzie kosztował tylko 9.900 zł, czyli tyle samo lub niewiele więcej niż jego spalinowe odpowiedniki tj. Piaggio Liberty, Peugeot Tweet Pro lub Yamaha Neo’s 4.

Jaki jest koszt eksploatacji skutera elektrycznego?

W porównaniu do pojazdu spalinowego, eksploatacja skutera elektrycznego Askoll jest tańsza i mniej czasochłonna. Prawidłowa eksploatacja ogranicza się do okresowej kontroli co 4 tys. km i ewentualnej wymiany pasków napędowych co 8 tys. km.

Podczas, gdy skuter spalinowy generuje koszty od 3.500 do 5.500 zł rocznie (paliwo i przeglądy), elektryczny skuter Askoll pracuje na oszczędności – wymiana pasków napędowych przez 5 lat jest bezpłatna*, a koszt energii elektrycznej to zaledwie 540 zł w skali roku.

Jak dodatkowo obniżyć koszty eksploatacji elektryka?

Do każdego nowego skutera Askoll można zamówić przedłużenie gwarancji do 5 lat, które eliminuje ryzyko wydatków związane z ewentualną awarią elektrycznego układu napędowego.

*Bezpłatna wymiana pasków napędowych wchodzi w skład pakietu serwisowego 5 lat lub 20 tys. km. Istnieje możliwość rozszerzenia pakietu do 60 tys. km.