Skuter dla kobiety

Jaki skuter będzie najlepszy dla kobiety?

W zdecydowanej większości przypadków takie pytanie przychodzi na myśl, gdy pojawia się potrzeba zakupu pierwszego skutera. Jeśli ma to być dla kobiety nowy rodzaj środka transportu, nie bez powodu poszukuje się takiego pojazdu, który będzie łatwy w użytkowaniu, bezpieczny i lekki, a jazda nim nie nastręczała kłopotów.

Skuter Askoll ma niskie siedzenie (wysokość 760 mm), co umożliwia łatwiejsze wsiadanie i bezproblemowe manewrowanie z asystą nóg, nawet niewysokim osobom. Klasyczny napęd, przenoszony z umieszczonego centralnie silnika na tylne koło paskiem zębatym, odpowiada za miarodajne przyspieszanie, a precyzyjne działanie manetki gazu gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Fot. Urban Store
Fot. Urban Store

Skuter musi być ładny

Nie da się ukryć, że kobiety lubią ładne przedmioty. Nie dotyczy to tylko elementów garderoby, czy biżuterii. W ostatnim czasie również wszelkie pojazdy – w tym samochody i jednoślady – bywają obiektem westchnień wielu kobiet.

Jeśli jednak kobieta nie jest fanką motoryzacji, to w gruncie rzeczy i tak z dwóch pojazdów wybierze ten, który bardziej jej się podoba. Skuter Askoll jest estetycznie wykończony w najdrobniejszych szczegółach, a charakterystyczny włoski styl to zasługa projektantów ze znanej pracowni Italdesign Giugiaro.

Askoll NGS dostępny jest w trzech kolorach, włącznie z soczystą czerwienią i klasyczną bielą.

Prosty w obsłudze i łatwy w prowadzeniu

Kobieta rozpoczynająca przygodę z jednośladem powinna wybrać skuter lekki i prosty w obsłudze. Skuterem Askoll, dzięki niewielkiej masie (już od 72kg), łatwo zaparkować i manewrować, a duże (16-calowe) koła pomagają utrzymać równowagę przy niewielkich prędkościach.

Nieskomplikowana obsługa, proste i czytelne analogowe zegary oraz brak wizyt na stacji benzynowej – to aspekty, które odpowiadają za codzienną przyjemność użytkowania. Baterie można wygodnie ładować w domu ze zwykłego gniazdka – czysto i sucho – bez brudzenia rąk od dystrybutora.

Jakie uprawnienia?

Skutery Askoll NGS1 i NGS2 (kat. L1) można prowadzić na dowód osobisty lub po uzyskaniu uprawnień kat. AM (otrzymuje się je razem z kat. B). Aby prowadzić skuter Askoll NGS3 (kat. L3), należy mieć prawo jazdy kat. B od min. 3 lat lub uprawnienia na kat. A1.

Fot. Urban Store